„Jakość produktów i usług jest odbiciem jakości firmy”

 

Zapewniamy Państwa, że nasze produkty są zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi. Pryzmat od lat gwarantuje bezpieczeństwo zakupu udzielając Państwu  Przyjaznej Gwarancji na wszystkie markowe tonery i tusze.

Dbamy o jakość naszych wyrobów na wszystkich etapach wytwarzania, poprzez dobór właściwych komponentów, kontrole na poszczególnych etapach procesu oraz współpracę ze sprawdzonymi dostawcami i partnerami handlowymi.

 

ISO/IEC 19752:2004

W 2004 roku Międzynarodowa Organizacja Standaryzująca (ISO) opublikowała pierwszy standard opisujący sposób mierzenia wydajności wkładów z tonerem do monochromatycznych drukarek laserowych. Nad budową ujednoliconej metody badania pracowali przedstawiciele branży druku, czołowi producenci drukarek, pracownicy laboratoriów badawczych oraz firmy przetwarzające zużyte wkłady z tonerem. W efekcie powstały rygorystyczne i powtarzalne wytyczne testowania, które pozwalają Konsumentowi poszukującemu korzystnych ofert druku, porównać wyniki wydajności tonerów od różnych producentów i dostawców.

 

Standard ISO 19752  - to jasne zasady testu: 

  • - Kontrolowane środowisko tj. temperatura +23°C (+/- 2°C) i wilgotność 50% (+/-10%)
  • - Znormalizowana strona testowa A4 (ok. 5% śr. pokrycia strony)
  • - Minimalna ilość drukarek do testu 3szt
  • - Minimalna ilość testowanych wkładów z tonerem 9szt
  • - Jednoznaczne kryteria określające koniec tonera (np. max. ilość możliwych potrząśnięć wkładem z tonerem pod koniec cyklu eksploatacji 2x
  • strona testowa 19752

Badania wydajności tonerów Pryzmat

W rok po ukazaniu się standardu, we Wrocławiu powstało pierwsze polskie laboratorium badające wydajność. W kontrolowanych warunkach przetestowano ponad 360 tonerów marki Pryzmat zgodnie z wytycznymi normy ISO 19752. Wyniki wydajności tonerów Pryzmat są konkurencyjne w stosunku do produktów OEM, zostały uznane za obiektywne i porównywalne. Nadzór nad prawidłowością testów oraz oceną wyników prowadziła niezależna jednostka badawcza Centrum Oceny Badań i Rozwoju Sprzętu Elektronicznego i Elektrotechnicznego ELTEST w Warszawie.

deklaracje ELTEST

Standardy ISO dla kolorowych tonerów i tuszów:

W kolejnych latach Organizacja ISO opublikowała normy do testowania wydajności w kolorowych drukarkach laserowych i atramentowych.

ISO/IEC 19798:2007 - metoda określenia wydajności tonerów do kolorowych drukarek laserowych.

ISO/IEC 24711:2007 - metoda określenia wydajności kaset z tuszem w drukarkach atramentowych.

ISO/IEC 24712:2007 - kolorowe strony testowe do pomiaru wydajności.

W przypadku tych norm, do badania wydajności wykorzystuje się 5 stron standardowych. Strony posiadają w sumie ok. 20% pokrycia, po 5% dla każdego koloru.

ISO 24711

FaLang translation system by Faboba